
De Ledenraad van Donatus heeft op 8 april het Jaarverslag 2025 vastgesteld. Het hele jaarverslag kunt u hieronder downloaden. Er is ook een verkorte versie van het Jaarverslag 2025 ontwikkeld, die onze leden als bijlage bij magazine Donatus Dichterbij ontvangen.
30% premierestitutie over 2025
Een van de belangrijkste bevindingen in het jaarverslag is het voornemen om over te gaan tot 30% premierestitutie aan onze leden. Dat komt overeen met een terugbetaling van premiegelden ter waarde van € 12,1 miljoen. Het 174-ste verslagjaar vermeldt een positief resultaat na belastingen van € 18,2 miljoen. Het goede resultaat wordt voornamelijk bepaald door de lage schadelast in het afgelopen jaar.
Weinig schades
Voor Donatus was 2025 een zeer gunstig schadejaar, met het laagste aantal schades in de afgelopen bijna 30 jaar. Er waren geen grote stormen en geen grote brandschades. Onder meer door de toevoeging van € 6,1 miljoen aan de algemene reserve is de solvabiliteitsratio verder gestegen van 201% naar 236%. Met dit hoge percentage wil Donatus zekerheid voor haar leden waarborgen en in de markt de reputatie van een solvabele verzekeraar bevestigen. Hiermee wordt ook meer zekerheid gegeven om ook de komende jaren 30% premierestitutie aan de leden te geven.
Klimaatverandering
Donatus besteedt in haar beleid al jaren aandacht aan de gevolgen van klimaatverandering. Rekening houdend met zwaardere stormen en grotere overstromingen, zijn deze klimaatrisico’s al geïnventariseerd. Het overstromingsrisico voor niet-primaire waterkeringen in de portefeuille van Donatus is in 2025 verder in kaart gebracht. Mede aan de hand van dit onderzoek is besloten dat de dekking tegen overstromingsrisico van niet-primaire waterkeringen (dijken, dammen en waterwerken lang regionale rivieren en wateren) per 1 januari 2026 wordt meeverzekerd in de Uitgebreide Gevaren Verzekering.
Voorop blijft staan dat Donatus, ook in de komende jaren, de volle aandacht zal richten op een optimale kwaliteit van dienstverlening aan haar leden.