Het management van Donatus is versterkt met twee nieuwe leidinggevenden, die toetreden tot het managementteam.
Vanaf 1 september jl. is Roy Maassen de nieuwe Manager Advies en Commercie en per 1 oktober treedt Alexander de Lepper toe als Manager Acceptatie en Schade. Beide managers beschikken over veel kennis en ervaring in het verzekeringswezen.
Manager Advies en Commercie
Roy Maassen (50) werkt al ruim 25 jaar in de financiële dienstverlening. Zo heeft hij vele jaren in diverse functies bij de Rabobank gewerkt, waaronder als Vermogensmanager en Accountmanager Private Banking. Daarna heeft hij de overstap gemaakt naar de verzekeringsbranche. Twee jaar geleden begon Roy als Teamleider Adviseurs Relaties bij Donatus. In zijn nieuwe functie van Manager Advies en Commercie bedient Roy de “voorkant” van onze organisatie en staat hij aan het hoofd van de (Interne) Adviseurs Relaties, Ambassadeur en Regio Adviseurs. Hij faciliteert de teamleiders en adviseurs zowel binnen als buiten, zodat zij zo goed mogelijk onze leden kunnen adviseren en ontzorgen. Daarnaast bestaat een belangrijk deel van zijn werk uit het onderhouden van de contacten in ons netwerk, waaronder vele stakeholders van religieuze koepels tot monumentenorganisaties en van overheid tot bedrijfsleven.
Manager Acceptatie en Schade
Alexander de Lepper (38) begint per 1 oktober bij Donatus als Manager Acceptatie en Schade. Ook Alexander heeft veel ervaring in het verzekeringsbedrijf. Zo heeft hij o.a. 12 jaar gewerkt bij a.s.r., waarbij hij als Manager Underwriting (Acceptatie) verantwoordelijk was voor de risico- en schadebeoordeling binnen de B-2-B en B-2-C markt. Onder de eindverantwoordelijkheid van Alexander vallen de Taxateur-Experts, Schadebehandelaars, Acceptanten, Supportmedewerkers en Kwaliteitsmedewerkers. Als Manager Acceptatie en Schade bedient hij daarmee de “achterkant” van onze organisatie, waaronder offerteverwerking, taxaties en schadebehandeling.
Nieuwe structuur
De nieuwe managementfuncties hangen samen met een vernieuwde structuur van de operationele organisatie. Met de twee nieuwe afdelingen en de daaronder vallende teams, kan Donatus meer focus en specialisatie aanbrengen. Daardoor komt er meer tijd vrij om onze leden pro-actiever van dienst te zijn en de dienstverlening nog beter af te stemmen op de behoeftes van onze leden.